دکتر سیامک ترابی نژاد

طب سوزنی


درمان تعريق

مراجعه به مطب

درمان سرفه باطب سوزنی(قسمت 2)

1- باد سرد:باد سرد به قسمتهای خارجی از جمله ریه حمله کرده ، ریه عمل اصلی خود در طب سوزنی را که پایین برنده است را از دست داده و چی ریه بر خلاف جهت حرکت ، بالا رونده می شود(پاتولوژیک)و سرفه ایجاد می شود.

2- باد گرم:باد گرم نیز به قسمتهای خارجی از جمله ریه از نظر طب سوزنی حمله کرده ، استریای ماهیچه ایی ضعیف و شل می شود وباز چی ریه پایین نمی رود و از نظرTcmیا طب سوزنی بالا رونده می شود و باعث سرفه می گردد.

3- بلغم و دامپ(نم):در طب سوزنی بلغم و نم از پاتوژنهای ترانسفورماسیون(تغییر شکل)ساقط می شود ،نم دیگر توسط طحال حمل نمی شود انباشته شده و تبدیل به بلغم می گردد و نهایتا حرکت بالارونده دارو به ریه می رسد و به حرکت ذاتی چی ریه که در طب سوزنی پایین رونده است صدمه می زند و حرکت چی بالا رونده و سرفه ایجاد می گردد.

4- آتش کبد:انرژی در مدار کبد از نظر طب سوزنی اگر افزایش یابد نهایتا به آتش (Fire) و در آخر به باد کبد تبدیل شده و هیپوکندر آمده و نهایتا به ریه می رسد.در طب سوزنی انسداد طولانی چی کبد به آتش کبد تبدیل می گردد که به ریه صدمه می زند و عمل اصلی کبد که پایین راندن چی است مختل و چی ریه بالا رونده شده و سرفه ایجاد می گردد.

تشخیص افتراقی سرفه در طب سوزنی


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مراجعه به مطبتاریخچه طب سوزنیبیوگرافیخواندنی مطلب امروزدرباره کلینیکال پی جی کاویتیشن آر پیمیکرونیدلینگ با درماپنمطالب و مقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرگالری تصاویر