درمان سرفه باطب سوزنی(قسمت 3)
امبدینگ نخ
درمان کمر درد
رفع مشكلات بارداری
درمان تعریق
درمان لاغری
درمان بی خوابی
درمان درد مفاصل

درمان سرفه باطب سوزنی(قسمت 3)

- باد سرد:
علائم اصلی:سرفه صدادار با خلط سفید رقیق
علائم همراه:فرار از سرما - تب بدون عرق - احتقان بینی با ترشحات آبکی بینی و خارش گلو.
تشخیص زبان و نبض:

بار سفید ظرفیت زبان و نبض فلوتینگ و تنس(Tens).آنالیز سندروم از نظر طب سوزنی - سرفه بلند با خلط رقیق سفید احتقان بینی با ترشحات آبکی و خارش گلو- علت حمله ریه توسط پاتوژنز باد سرد است که در طب سوزنی انسداد مجاری تنفسی فوقانی را به همراه دارد و باعث اختلال در اعمال ریه از نظر طب سوزنی که همان پایین رفتن چی ریه و انتشار آن است که به همه ارگانهای بدن می رسد، می باشد.

تنفر از سرما و تب بدون عرق به علت باد سرد است که موها و پوست را درگیر می کند و در سطوح بدن از نظر طب سوزنی می ماند.بار سفید و ظریف زبان و نبض سطحی و تنس(Tens)علائمی هستند که نشان می دهد حمله باد سرد در سطوح بدن است.

2- باد گرم:
علائم اصلی:سرفه های مکرر و تنفس صدا دار- خلط چسبنده زرد که به سختی خارج می شود.
علائم همراه:دهان خشک با تشنگی - گلودرد - احساس خارش گلو - احساس تب با تنفر از باد
تشخیص زبان و نبض: بار ظریف زرد - نبض سریع و فلوتینگ آنالیز سندروم از نظر طب سوزنی - حمله باد گرم به ریه باعث اختلال حرکت چی ریه در پایین آمدن و انتشار می شود و از نظر طب سوزنی سرفه مکرر ایجاد کرده که شدید است و تنفس صدادار دارد.

مایعات گرم شده و به بلغم تبدیل می گردد و خلط زرد چسبنده را توجیه می کند که تخلیه آن هم دشوار است.از نظر طب سوزنی وقتی گرمای ریه باعث صدمه زدن به مایعات بدن می گردد.دهان خشک ، تشنگی و گلو درد که با خارش همراه است را ایجاد می کند.

وقتی باد گرم به سطح خارجی بدن حمله می کند در طب سوزنی چی دفاعی مختل گردیده و تب و تنفر از باد را ایجاد می کند.بار زرد ظریف و پالس یا نبض سریع در طب سوزنی علامت حمله باد گرم به ریه و سطوح بدن می باشد.

3- بلغم و نم(دمپ):
علائم اصلی:سرفه با خلط فراوان - احساس پری در قفسه سینه و بالای اپی کندر
علائم همراه:خستگی مفرط - اشتهای کم - مدفوع شل

تشخیص زبان و نبض:بار چسبنده سفید و نبض آهسته و ملایم((Soft از نظر طب سوزنی))
آنالیز سندرونم از نظر طب سوزنی:پاتوژنز در اینجا اختلال عمل طحال در ترانسپورتیشن و ترانس فرمیشن است که باعث ایجاد بلغم و نم می گردد. در طب سوزنی این بلغم و نم به ریه حمله کرده و چی ریه را متاثر می گرداند در نتیجه حرکت برعکس شده و بالا رونده می شود و سرفه را ایجاد می کند که خلط فراوان دارد.

اگر آب نم در جیا اووی میانی بماند روی عمل طحال اثر گذاشته و باعث ایجاد احساس پری در قفسه سینه و اپی کندر می گردد.کمبود چی طحال در طب سوزنی باعث ایجاد خستگی عمومی می گردد ، اشتها کم می شود و مدفوع نیز شل می گردد.زبان با بار چسبنده سفید و پالس نرم و آهسته از علائم افزایش داخلی بلغم و نم بدن می باشد.

4- آتش کبد:
علائم اصلی:سرفه های مکرر پشت سر هم - درد منتشر در قفسه سینه و سرفه
علائم همراه:طعم تلخ در دهان - خلط چسبنده و کم - سرفه به علت حرکت چی به صورت بالا رونده
5- تشخیص زبان و نبض :بار ظریف زرد و نیمه خشک نبض سیمی سفت((Wiryاز نظر طب سوزنی))

آنالیز سندرم:مدار کبد در هیپوکندر ادامه دارد و به داخل ریه می رود.پاتوژنز انسداد کبد به آتش تبدیل می شود که بالا رفته ، به ریه حمله می کند و مثل بقیه پاتوژن ها باعث بالا رفتن چی ریه خلاف جهت اصلی می شود و سرفه ایجاد می کند.احساس درد سوزش در قفسه سینه و هیپوکندر و بالا رفتن آتش کبد در ناحیه دهان و تلخی چشایی را توجیه می کند.

آتش کبد آب بدن را از بین می برد و باعث خلط چسبناک می شود.بار زرد زبان و چسبناک بودنش و نبض سریع سیمی علائم آتش کبد و حرارت ریه می باشد.

متد درمان و درمان سرفه درطب سوزنی


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


ده عادتی كه كاهش وزن شما را تضمين می كند

قبل از عنوان این ده عادت یک پیشنهاد بسیار موثر برای کاهش وزن ، می تواند استفاده از یک قاشق مرباخوری پودر جوانه گندم ، آب آلوورا یا پودر دارچین با شکم خالی ، صبح اول وقت باشد .

درمان کمردرد با طب سوزنی

با لومبواسپینال نیز مشخص می شود . این عارضه دردی است که گاه در یک طرف ستون فقرات و گاهی نیز در هر دوطرف آن احساس می شود و جزو مراجعات معمول کلینیک های پزشکی می باشد .

درمان متروراژیا و متروکستاکسین در طب سوزنی

متروراژیا و متروکستاکسین به خونریزی شدید رحمی و چکه چکه کردن خون از رحم به غیر از زمان عادت ماهانه می گویند . متروراژیا معمولا حاد و یا خونریزی شدید است حال آنکه متروکستاکسین مزمن است و به آن شدت هم نیست .