طب سوزنی و مبارزه با سرطان
کندولاامبدینگ نخ
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
ليفت صورت بانخ
میکرونیدلینگ با درماپن
درمان تعریق
تزریق ژل و بوتاکس
لاغری با روش کت گوت

طب سوزنی و مبارزه با سرطان

درمانهای نجات بخش سرطان ، به ویژه مصرف داروهای ضد سرطان ، به پدید آمدن عوارضی همچون گر گرفتگی که از علائم یائسگی ست ، منجر می شود.در واقع درمان زنان مبتلا به سرطان سینه عوارضی همچون گر گرفتگی ، عرق ریختن بسیار و بی خوابی به همراه دارد.یافته های یک پژوهش جدید نشان می دهد طب سوزنی می تواند به بهبود این عوارض کمک کند.

سوسن آذر که به سرطان سینه مبتلا است می گوید :گر گرفتگی های مکرر که گاه دو بار درساعت رخ می دهد آنقدر شدید است که به شدت عرق می کنم.هشتاد درصد زنانی که در حال درمان سرطان سینه هستند ، پس از مصرف داروهای ضد استروژنی مثل تاموکسیفن ، دچار گر گرفتگی های شدید می شوند.

دکتر الیزابت والکر که در صدد یافتن راههایی برای کاهش این عوارض بوده ، می گوید:زنانی که از علائم یائسگی همچون گر گزفتگی در عذاب هستند استروژن مصرف می کنند.برای اکثر زنان مبتلا به سرطان سینه ، به هین دلیل که در بسیاری از موارد مصرف استروژن به سرطان سینه منجر می شود ، این دارو تجویر نخواهد شد.

داروهای دیگری همچون لفکسور ، که یک نوع داروی ضد افسردگی است ، به عنوان جای گزین استروژن تجویز می شود که به کاهش دفعات گر گرفتگی کمک می کند.اما این قرص ها نیز عوارض جانبی دیگری دارند و بسیاری از زنان ترجیح می دهند به جای عوارض جانبی یک داروی دیگر ، گر گرفتن را تحمل کنند.

چینی ها برای درمان عوارض ناشی از دوران یائسگی به طور سنتی از طب سوزنی استفاده می کنند. به همین دلیل دکتر والکر تصمیم گرفت با یک گروه که از طب سوزنی استفاده کرده اند و گروه دیگری که داروی افکسور مصرف می کردند ، یک آزمایش بالینی انجام دهد.نتیجه این پژوهش نمایانگر موثر بودن هردو روش بود.

سوسن آذر نیز که در این پژوهش شرکت کرده است ، می گوید:بعد از گذشت دو تا سه هفته از شروع این آزمایش ، تکرار و شدت گرگرفتگی به طور قابل توجهی کاهش یافت.بیشتر زنان شرکت کننده در این آزمایش بالینی نتایج مشابهی را تجربه کردند.نه تنها طب سوزنی عوارض جانبی نداشت بلکه میزان گر گرفتن را به 50% کاهش داد.یافته های یک پژوهش در فنلاند که اوایل سال جاری منتشر شد نتایج مشابهی را به اثبات رساند.

در ضمن زنان شرکت کننده در تحقیق دکتر والکر ، از افزایش سطوح انرژی و شرایط جسمی و روحی بهتری خبر داده بودند.در نهایت زنان ، دو راه پیش روی خود دارند و درواقع برای درمان گرگرفتگی خود ناچار به استفاده از دارو نیستند.از سوی دیگر ، حتی زمانی که این زنان درمان های طب سوزنی را متوقف کردند اثرات مثبت آن تا سه ماه بعد نیز ادامه داشت.

در ضمن از طب سوزنی برای کاهش اثرات جانبی انواع دیگر درمان بیماری های سرطان نیز استفاده می شود.کن دوپای که برای رفع تنش و نگرانی ناشی از مبارزه با سرطان پروستات از طب سوزنی استفاده می کند ، می گوید :من از تاثیر طب سوزنی شگفت زده ام ، به طرز عمیق و خارق العاده ای احساس آرامش می کنم و انگار تنش از همه ماهیچه های بدنم خارج شده است.

مشخص نیست چرا طب سوزنی باعث بهبود این بیماران می شود. شاید سوزن ها عامل ترشح آندروفین و مواد شیمیایی باشند که احساس خوبی به بیماران می دهد.کتر والکر خاطر نشان می کند طب سوزنی به طور مستقیم شبکه عصبی بدن را تحت تاثیر می دهد.


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز