لیزر موهای زائد (قسمت دوم)
امبدینگ نخکندولا
ليفت صورت بانخ
تزریق ژل و بوتاکس
لاغری با روش کت گوت
میکرونیدلینگ با درماپن
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
درمان تعریق

لیزر موهای زائد (قسمت دوم)

مقایسه لیزر با دیگر تکنیکهای برداشت موی زائد :
در سال 2006 لیزر الکساندرو دیود با روش آی پی ال intense pulse light مقایسه شد . در کوتاه مدت این دو روش فرق زیادی در تاثیر نداشتند ولی تاثیرات مضر با لیزر دیود بیشتر دیده شد . که شدن رشد مو بعد از شش ماه 68/98% برای لیزر الکساندر و برای دیود 71/71% و برای آی پی ال 66/96% است .

پس اثرات روی موی زائد به صورت زیر است :
اثرات مضر برای لیزر الکساندر 9/5% برای دیود 28/9% و آی پی ال 15/3% است . تمام مضرات موقتی است . حتی پیگمانتاسیون پس از شش ماه به حالت اولیه برمی گردد . روش آی پی ال لیزر نیست ولی به طور اشتباه در محاوره لیزر خوانده می شود که از نظر علمی فوتوتریکولیز یا فوتواپیلاسیون که از فالش لامپ زنون بکار می رود .

در آی پی ال فیلتر باعث جذب طول موجهای کوتاه تر می گردد که از نظر علمی آی پی ال محیط بزرگتری را پوشش می دهد و ثابت شده است که در این روش عروق سطحی را بهتر برطرف می کند .

مقایسه با الکترولیز :
الکترولیز متدد دیگری است که برای برطرف کردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد و 135 سال است که انجام می شود . الکترولیز انواع موهای زائد را برطرف می کند ولی در مقایسه با تکنیکهای جدیدتر سرعت کندی در برطرف کردن موها دارد و خسته کننده است . مثلا در الکترولیز چانه و گردن خانمها که بستگی به هورمون دارد موها مجدد و به سرعت رشد خواهند کرد .

در مقایسه ایی که در مرکز لیزر آسواک ترکیه بین لیزر الکساندر و الکترولیز روی 12 بیمار انجام شد مشخص گردید که لیزر الکساندر 60 برابر سریعتر از الکترولیز و با درد کمتری قابل انجام است .

مقایسه با تراشیدن یا شیو کردن : ازسال 1700 تراشیدن موهای زائد برای بر طرف کردن این موها انجام می گرفته است که همه می دانیم روشی موقتی است و معمولا در محل ایجاد خارش و سوزش می کند .

مقایسه لیزر با وکس : در وکس یا به اصطلاح عامیانه مومک انداختن زمان رشد مجدد موها طولانی تر از تراشیدن است پس روش بهتری از تراشیدن به حساب می آید و در مصر قدیم نیز شواهدی از استفاده از آن پیدا شده است که درآن موم را با روغن و عسل مخلوط کرده و از آن استفاده می کردند .

با گذشت سالها ، این روش پیشرفت کرد و در دو نوع نواری که از پیش آغشته به موم خلاف جهت رشد مو روی بدن چسبانده شده و دوباره کنده می شود که موی زائد از روی بدن کنده خواهد شد و در مورد دوم موم روی بدن مالیده می شود و پس از آن پارچه ویژه مومک روی آن گذاشته شده و پس از سرد شدن از روی بدن کنده می شود که این روش هم علاوه بر درد ، موقتی است فقط زمان رویش موها کمی از تراشیدن بیشتر می شود ولی در کل نه روی میزان و نه روی جنس موها هیچ تاثیری نمی گذارد .


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز