سندروم آتروفی و ضعف اندام تحتانی
کندولاامبدینگ نخ
لاغری با روش کت گوت
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
میکرونیدلینگ با درماپن
تزریق ژل و بوتاکس
ليفت صورت بانخ
درمان تعریق

سندروم آتروفی و ضعف اندام تحتانی

سندروم فلاکسید، به بعضی از انواع فلج اطلاق می شود که در نتیجه شلی و ضعف اندام تحتانی به وجود می آید که همراه آتروفی عضلانی می باشد و حرکت اندام نیز تحت تاثیر قرار می گیرد . بیماری سندروم فلاکسید فلج و آتروفی اندام تحتانی در اثر بیماری ارگانهای zang (همه پنج ارگان زانگ) به وجود می آید به همان صورت که بیماری wei فلج در اثر سکته مغزی در اثر مشکلات پنج ارگان زانگ (ارگانهای کبد ، قلب ، طحال ، ریه و کلیه ها) بوجود می آید .

به طور کلی سندروم شلی اندام تحتانی در اثر حرارت زیاد و گرما و نم در ریه ها ، معده و کمبود یین در کبد و کلیه ها بوجود می آید . البته این مشکل در اثر کمبود مایعات در طحال و معده نیز می باشد . به طور اعم ، فلج اندام تحتانی یا سندروم فلاکسید در اثر کمبود و حرارت بالا ایجاد می شود .

درمان اصلی در این بیماری (سندروم) معطوف می شود بر از بین بردن حرارت و گرما و تقویت یین که در این صورت بایستی طحال و معده تقویت گردد که چی و خون تولید شود .

علت شناسی و پاتوژنز :
۱- حرارت زیاد در ریه ها و معده
گرمای پاتولوژیک به ریه ها حمله کرده که در این صورت مایع و یین ریه ها را ضایع می کند و ریه توانایی ارسال گرما به لایه های سطحی بدن را ندارد . ماهیچه ها و تاندون ها در اثر تغذیه ناقص ضعیف می شوند که این خود در اثر مصرف غذای تند ، شیرین و چرب می باشد که باعث تجمع گرما در طحال و معده گردیده و کم شدن مایع این ارگانها را سبب می شود . سوء تغذیه ماهیچه ها و تاندون ها باعث سندروم آتروفی اندام تحتانی یا سندروم فلاکسید خواهد شد .

۲- تجمع گرما و نم
ماندن در مکان های نمناک برای زمان طولانی یا در روزهای ممتد بارانی باعث تجمع نم در بدن گردیده که این نم در زمان طولانی به گرما تبدیل می شود و در مدارهای اصلی ایجاد شلی و ضعف تاندون ها و ماهیچه ها در اندام تحتانی می کند .

۳- کمبود یین کبد و کلیه ها
افراد مسن یا ضعیف در صورت ابتلا به دروه های طولانی بیماری یا فعالیت جنسی فراوان دچار کمبود خون کبد و کمبود مواد اصلی کلیه ها می شوند .سوء تغذیه تاندون ها و ماهیچه ها نیز می تواند این سندروم را ایجاد کند .

تشخیص افتراقی :
علائم اصلی : علامت اصلی با همان شلی و آتروفی ماهیچه ها و در نهایت فلج اندام تحتانی نمایان می شود
درمان این بیماری یا سندورم نیاز به زمان طولانی دارد

علائم همراه : در اوایل سندروم آتروفی اندام تحتانی در اثر گرمای زیاد در ریه ها و معده بوجود می آید که همراه با تب ، سرفه ، بی قراری ، تشنگی و ادرار کم و پررنگ همراه با یبوست می باشد . در موارد تجمع گرما و نم علائم همراه احساس سنگینی در بدن ، ضعف و سوزش بدن ، تب ، تعریق فراوان ، احساس پری در قفسه سینه و ناحیه اپی گاستر ، فرار از گرما و ادرار کدر را به همراه دارد .

در موارد کمبود یین در کبد و کلیه ها به مرور سندروم فلج اندام تحتانی شروع می شود . در موارد آخر صورت رنگ پریده ، ضعف پشت و ناحیه کمر ، سرگیجه ، تاری دید ، وزوز گوش و نامنظمی پریود در خانمها دیده می شود .

تشخیص نبض و زبان : در موارد گرمای فراون در ریه ها و معده زبان قرمز با بار زرد رنگ و نبض نخی شکل تند ایجاد می شود . در موارد احتباس گرما و نم ، زبان با بار زرد رنگ چسبیده و نبض نرم و تند را ایجاد می کند . در موارد کمبود یین کبد و کلیه ها زبان قرمز و بار کم و نبض نخی شکل و تند است

درمان
درمان اصلی تقویت یین و چی و برطرف کردن گرما و تقویت خون حرکت را در مدارها و کولاتراها تقویت کنیم .
نقاط :Li15/Li11/Li4/Li5/ST31/ST34/ST36/ST41
در موارد گرمای ریه : BL13/IV5
در مورد گرمای معده :ST44/RN12
در مورد گرما و نم : BL20/SP9
در مورد کمبود یین در کبد و کلیه ها : B39/GB34/BL23/BL18 را اضافه می کنیم .


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز