درمان سکسکه در طب سوزنی
امبدینگ نخکندولا
میکرونیدلینگ با درماپن
لاغری با روش کت گوت
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور
ليفت صورت بانخ
درمان تعریق
تزریق ژل و بوتاکس

درمان سکسکه در طب سوزنی

سکسکه در طب سوزنی ، خیلی پیش از این ، به نام یو( Yue) نامیده می شده است که در اثر اسپاسم غیر ارادی گلوتیس در ناحیه گلو و دیافراگم می باشد که صدای خاص سکسکه را ایجاد می کند.سکسکه گاهی اوقات بدون دخالت پزشکی برطرف می گردد ولی اگر ادامه پیدا کند به درمان نیز نیاز خواهد داشت .سکسکه بیشتر در اثر رژیم غذایی نامناست ، انسداد چی کبد و وجود سرما در معده ایجاد می شود در حالت اصلی تنظیم معده و تغییر جهت حرکت غیر نرمال چی معده است .در طب سوزنی(Acupuncture) جهت حرکت چی معده رو به پایین و جهت حرکت چی طحال رو به بالا است .

علت شناسی و پاتوژنز از نظر طب سوزنی (Acupuncture):
1- مصرف غیر منظم غذا باعث انسداد چی و "جیاوو" وسطی می شود که در نهایت از نظر طب سوزنی (Acupuncture) باعث اختلال در حرکت رو به پایین چی معده می شود و سکسکه را ایجاد می کند.

2- حمله سرما به معده و خوردن زیاد غذای خام و سرد و یا خوردن داروهای سرد کننده باعث نگه داری سرما در "جیاوو" وسطی گردیده و اختلال در یانگ معده و چی ، باعث حرکت مختل چی معده شده و ایجاد سکسکه از نظر طب سوزنی (Acupuncture) می کند.

تشخیص افتراقی:
1- تجمع غذا در معده که علائم اصلی آن از نظر طب سوزنی (Acupuncture) ، سکسکه بلند و مشخص ، نفخ شکم و بی اشتهایی است.
علائم همراه در طب سوزنی():
بوی بد دهان ، تشخیص زبان و نبض ، بار ضخیم و چسبنده و نبض قوی و لغزنده است.

آنالیز سندروم از نظر طب سوزنی(Acupuncture):
تغذیه نامناسب و مصرف مواد الکلی باعث تجمع گرما در معده و روده شده و این تجمع گرما در معده و روده و انسداد چی (qi) باعث نفخ شکم و ناحیه اپی گاستر شده ، بی اشتهایی و بوی بد دهان را باعث می شود .بار ضخیم و چسبنده زبان و نبض لغزنده و قوی نشان دهنده گرمای زیاد در معده است.

2- انسداد چی که علائم اصلی آن از نظر طب سوزنی سکسکه دائم و درد اتساعی در قفسه سینه و هیپوکندریوم و تحریک پذیری است.علائم همراه آن نیز در طب سوزنی (Acupuncture)یک بار نازک و سفید ، نبض سیمی سفت (wiry) و قوی است.

آنالیز سندرم در طب سوزنی(Acupuncture):افسردگی روحی و انسداد چی کبد که به ریه و معده حمله می کند و باعث بالا رفتن چی معده گردیده و سکسکه دائم را سبب می گردد.مدار کبد در ناحیه دنده ای و هیپوکندریال پخش می شود و چون کبد عمل تخلیه و پخش کردن را به عهده دارد ، انسداد چی کبد باعث نفخ و اتساع قفسه سینه و هیپوکندر گردیده و تحریک پذیری را باعث می گردد و از نظر طب سوزنی(Acupuncture)با خمیازه کشیدن برطرف می شود . بار نازک زبان و نبض قوی سیمی (wiry) نشانه افسردگی می باشد.

3- سرما در معده از نظر طب سوزنی(Acupuncture):
علائم اصلی سرمای معده در طب سوزنی عبارت اند از سکسکه قوی و آهسته که با گرما و دور کردن سرما برطرف می شود و علائم همراه آن در طب سوزنی(Acupuncture)علائمی ناراحت کننده در اپی گاسترو می باشد.علائم نبض و زبان از نظر طب سوزنی ، یک زبان سفید با بار مرطوب و نبض آرام و متوسط است.آنالیز از نظر طب سوزنی انسداد سرما در بدن که باعث اختلال در حرکت و پایین آمدن چی ریه و معده گردیده و سکسکه راسبب می شود ، اگر با گرم کردن سرما برطرف شود.

درمان سکسکه:
اصول درمانی در طب سوزنی ، تنظیم معده ،پایین فرستادن چی بالا آمده و برطرف کردن سکسکه است.

انتخاب نقطه:
انتخاب ST36 , PC6 , R12 , B17 به عنوان نقاط اصلی و جهت احتباس غذا Lineitingl Lxp و R14 .برای انسداد چی نقاط LR3 , R17 برای سرمای معده نیز R13 اضافه می شود.


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز