درمان متروراژیا و متروکستاکسین در طب سوزنی
امبدینگ نخ
درمان درد مفاصل
درمان بی خوابی
درمان کمر درد
درمان لاغری
درمان تعریق
رفع مشكلات بارداری

درمان متروراژیا و متروکستاکسین در طب سوزنی

متروراژیا و متروکستاکسین به خونریزی شدید رحمی و چکه چکه کردن خون از رحم به غیر از زمان عادت ماهانه می گویند . متروراژیا معمولا حاد و یا خونریزی شدید است حال آنکه متروکستاکسین مزمن است و به آن شدت هم نیست . اگر چه از نظر نوع خونریزی متفاوت هستند ، هردو مورد می توانند در طول زمان به همدیگر تبدیل شوند . خونریزی مداوم و شدید می تواند به چی و خون صدمه بزند و زمانی که این نوع خونریزی ، به خونریزی مداوم و کم تبدیل شود در نهایت به خونریزی شدید منجر خواهد شد .علت این عارضه اختلالات مدارهای Chong و Ren است که نمی تواند خونریزی طبیعی ماهانه را کنترل کند و این عارضه را ایجاد می کند . اشکالات مدراهای Chong و Ren به علت گرما در خون ، انسداد چی ، استاز خون ، کمبود چی کمبود یانگ و کمبود یین بوجود می آید . در در بین این موارد ، یین گرمای خون و کمبود چی بیشترین مورد را شامل می شوند . درمان اصلی منتهی به تعدیل موارد ذکر شده می شود . در درمان هدف دور کردن گرما ، تقویت چی و تنظیم ارگانهای طحال و معده است .

علت شناسی و پاتوژنز
1- سندروم هایی که در اثر کمبود بوجود می آیند کمبود طحال ، مصرف نامنظم غذا و فشار کاری زیاد به طحال و چی صدمه می زند . کمبود چی طحال باعث اختلال در کنترل خون و در نهایت تاثیر روی مدارهای Chong و Ren می شود . ضعف یانگ کلیه نیز ناتوانی در انبار مواد اصلی بدن و تاثیر بر روی مدارهای Chong و Ren را به همراه دارد . کمبود یین کلیه ، آتش کمبودی (در اثر کمبود یین)را ایجاد می کند و در نهایت همه موارد ذکر شده به متروراژی منجر می شود .
2- سندروم هایی که در اثر زیادی بوجود می آید
علت اصلی زیادی یانگ بطور مستمر و در برابر گرمای پاتولوژیک قرار گرفتن ، یا مصرف غذاهای تند که تمام این موارد اختلال عمل مدارهای Chong و Ren را ایجاد می کند . انسداد حرکت چی ، کبد به آتش درونی بدن تبدیل می شود و این آتش باعث اختلال در نگهداری خون می گردد یا چی مسدود و استاز خون انسداد مدارها و خون ریزی ماهانه را به بیرون هدایت می کند یا گرما و نم تجمع در قسمت پایین بدن را ایجاد می کند ، تمام این موارد روی رحم تاثیر می گذارند و منجر به متروراژی و متروکستاکسین می شود .
تشخیص افتراقی
1- سندرومهای کمبودی
علائم اصلی : خونریزی فراوان و ناگهانی
علائم همراه : خون روشن و رقیق ، صورت رنگ پریده ، سستی ، تنگی نفس ، بی علاقگی ، بی اشتهایی در سندرومهای کمبودی دیده می شود .
خون روشن و رقیق و سرما باعث احساس درد در پایین شکم شده ، اندامهای سرد ، ارجعیت گرما و گریز از سرما ، در موارد کمبود یانگ مدفوع آبکی می شود .
خونریزی کم و روشن ، سرگیجه ، وزوز گوش ، احساس گرما در کف دستها و پاها ، بی خوابی ، تعریق شبانه ، ضعف کمر و زانوها در موارد کمبود یین ایجاد می شود .
تشخیص زبان و نبض ؛ زبان رنگ پریده و نبض نخی و ضعف در موارد کمبود یانگ و چی ایجاد می شود . زبان قرمز و بدون بار ، با نبض نخی و تند در موارد کمبود یین اتفاق می افتد .
2- سندروم های افزایشی (زیادی)
علائم اصلی : خونریزی ناگهانی و زیاد
علائم همراه : گرما در خون سبب خونریزی پررنگ و چسبیده از واژن می شود که این خون بوی بدی هم دارد . خشکی دهان و تمایل به مایعات سرد ، وول خوردن مداوم و بیقرای ، گرما و نم همراه با خونریزی واژینال فراوان با رنگ تیره و بدبو ، احساس درد در آلت تناسلی
انسداد چی کبد به آتش تبدیل می شود و درد کشاننده در قفسه سینه و هیپوکندر را ایجاد می کند . وول خوردن ، تحریک پذیری و بادگلوی مداوم
استاز خون باعث لخته شدن خون می گردد ، دردشکم ، عدم تحمل فشار روانی ، درد شکمی که با خروج لخته های خون برطرف می شود .
تشخیص نبض و زبان ؛ زبان قرمز با بار چسبنده و زرد در سندروم زیادی دیده می شود ، زبان ارغوانی با نقاط قرمز در استاز خون دیده می شود . نبض متلاطم و سریع در گرما در خون ملاحظه می شود . نبض نرم و تند در گرما و نم دیده می شود ، نبض سیمی شکل در اسنداد چی کبد و نبض عمیق و متغیر در استاز خون دیده می شود .
درمان
1- سندروم در اثر کمبود
درمان اصلی : تقویت قسمت میانی بدن در موارد کمبود چی ، تنظیم و تقویت یین کلیه در موارد کمبود یین
انتخاب نقاط
به عنوان نقاط اصلی :RN4/SP6/BL23/KI8
در سندورم کمبود چی : RN6/BL20/BL43/ST36
در کمبود یانگ : DV4/KI7/RN6
در موارد کمبود یین : KI2/KI10


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


ده عادتی كه كاهش وزن شما را تضمين می كند

قبل از عنوان این ده عادت یک پیشنهاد بسیار موثر برای کاهش وزن ، می تواند استفاده از یک قاشق مرباخوری پودر جوانه گندم ، آب آلوورا یا پودر دارچین با شکم خالی ، صبح اول وقت باشد .

درمان کمردرد با طب سوزنی

با لومبواسپینال نیز مشخص می شود . این عارضه دردی است که گاه در یک طرف ستون فقرات و گاهی نیز در هر دوطرف آن احساس می شود و جزو مراجعات معمول کلینیک های پزشکی می باشد .

درمان متروراژیا و متروکستاکسین در طب سوزنی

متروراژیا و متروکستاکسین به خونریزی شدید رحمی و چکه چکه کردن خون از رحم به غیر از زمان عادت ماهانه می گویند . متروراژیا معمولا حاد و یا خونریزی شدید است حال آنکه متروکستاکسین مزمن است و به آن شدت هم نیست .