درمان متروراژیا و متروکستاکسین در طب سوزنی
امبدینگ نخکندولا
تزریق ژل و بوتاکس
ليفت صورت بانخ
لاغری با روش کت گوت
میکرونیدلینگ با درماپن
درمان تعریق
لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه موجود در کشور

درمان متروراژیا و متروکستاکسین در طب سوزنی

متروراژیا و متروکستاکسین به خونریزی شدید رحمی و چکه چکه کردن خون از رحم به غیر از زمان عادت ماهانه می گویند . متروراژیا معمولا حاد و یا خونریزی شدید است حال آنکه متروکستاکسین مزمن است و به آن شدت هم نیست . اگر چه از نظر نوع خونریزی متفاوت هستند ، هردو مورد می توانند در طول زمان به همدیگر تبدیل شوند . خونریزی مداوم و شدید می تواند به چی و خون صدمه بزند و زمانی که این نوع خونریزی ، به خونریزی مداوم و کم تبدیل شود در نهایت به خونریزی شدید منجر خواهد شد .علت این عارضه اختلالات مدارهای Chong و Ren است که نمی تواند خونریزی طبیعی ماهانه را کنترل کند و این عارضه را ایجاد می کند . اشکالات مدراهای Chong و Ren به علت گرما در خون ، انسداد چی ، استاز خون ، کمبود چی کمبود یانگ و کمبود یین بوجود می آید . در در بین این موارد ، یین گرمای خون و کمبود چی بیشترین مورد را شامل می شوند . درمان اصلی منتهی به تعدیل موارد ذکر شده می شود . در درمان هدف دور کردن گرما ، تقویت چی و تنظیم ارگانهای طحال و معده است .

علت شناسی و پاتوژنز
1- سندروم هایی که در اثر کمبود بوجود می آیند کمبود طحال ، مصرف نامنظم غذا و فشار کاری زیاد به طحال و چی صدمه می زند . کمبود چی طحال باعث اختلال در کنترل خون و در نهایت تاثیر روی مدارهای Chong و Ren می شود . ضعف یانگ کلیه نیز ناتوانی در انبار مواد اصلی بدن و تاثیر بر روی مدارهای Chong و Ren را به همراه دارد . کمبود یین کلیه ، آتش کمبودی (در اثر کمبود یین)را ایجاد می کند و در نهایت همه موارد ذکر شده به متروراژی منجر می شود .
2- سندروم هایی که در اثر زیادی بوجود می آید
علت اصلی زیادی یانگ بطور مستمر و در برابر گرمای پاتولوژیک قرار گرفتن ، یا مصرف غذاهای تند که تمام این موارد اختلال عمل مدارهای Chong و Ren را ایجاد می کند . انسداد حرکت چی ، کبد به آتش درونی بدن تبدیل می شود و این آتش باعث اختلال در نگهداری خون می گردد یا چی مسدود و استاز خون انسداد مدارها و خون ریزی ماهانه را به بیرون هدایت می کند یا گرما و نم تجمع در قسمت پایین بدن را ایجاد می کند ، تمام این موارد روی رحم تاثیر می گذارند و منجر به متروراژی و متروکستاکسین می شود .
تشخیص افتراقی
1- سندرومهای کمبودی
علائم اصلی : خونریزی فراوان و ناگهانی
علائم همراه : خون روشن و رقیق ، صورت رنگ پریده ، سستی ، تنگی نفس ، بی علاقگی ، بی اشتهایی در سندرومهای کمبودی دیده می شود .
خون روشن و رقیق و سرما باعث احساس درد در پایین شکم شده ، اندامهای سرد ، ارجعیت گرما و گریز از سرما ، در موارد کمبود یانگ مدفوع آبکی می شود .
خونریزی کم و روشن ، سرگیجه ، وزوز گوش ، احساس گرما در کف دستها و پاها ، بی خوابی ، تعریق شبانه ، ضعف کمر و زانوها در موارد کمبود یین ایجاد می شود .
تشخیص زبان و نبض ؛ زبان رنگ پریده و نبض نخی و ضعف در موارد کمبود یانگ و چی ایجاد می شود . زبان قرمز و بدون بار ، با نبض نخی و تند در موارد کمبود یین اتفاق می افتد .
2- سندروم های افزایشی (زیادی)
علائم اصلی : خونریزی ناگهانی و زیاد
علائم همراه : گرما در خون سبب خونریزی پررنگ و چسبیده از واژن می شود که این خون بوی بدی هم دارد . خشکی دهان و تمایل به مایعات سرد ، وول خوردن مداوم و بیقرای ، گرما و نم همراه با خونریزی واژینال فراوان با رنگ تیره و بدبو ، احساس درد در آلت تناسلی
انسداد چی کبد به آتش تبدیل می شود و درد کشاننده در قفسه سینه و هیپوکندر را ایجاد می کند . وول خوردن ، تحریک پذیری و بادگلوی مداوم
استاز خون باعث لخته شدن خون می گردد ، دردشکم ، عدم تحمل فشار روانی ، درد شکمی که با خروج لخته های خون برطرف می شود .
تشخیص نبض و زبان ؛ زبان قرمز با بار چسبنده و زرد در سندروم زیادی دیده می شود ، زبان ارغوانی با نقاط قرمز در استاز خون دیده می شود . نبض متلاطم و سریع در گرما در خون ملاحظه می شود . نبض نرم و تند در گرما و نم دیده می شود ، نبض سیمی شکل در اسنداد چی کبد و نبض عمیق و متغیر در استاز خون دیده می شود .
درمان
1- سندروم در اثر کمبود
درمان اصلی : تقویت قسمت میانی بدن در موارد کمبود چی ، تنظیم و تقویت یین کلیه در موارد کمبود یین
انتخاب نقاط
به عنوان نقاط اصلی :RN4/SP6/BL23/KI8
در سندورم کمبود چی : RN6/BL20/BL43/ST36
در کمبود یانگ : DV4/KI7/RN6
در موارد کمبود یین : KI2/KI10


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم
تلفن : 88722038 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

الفبای طب سوزنی

طب سنتی چین معتقد است هرآنچه در قسمتی از بدن اتفاق می افتد بر دیگر بخشهای بدن تآثیرگذار است

تاریخچه طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی به دو هزارسال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. جایی که هنوز فلزات کشف نشده بوده اند

خواندنی مطلب امروز